MapaPieszych.pl – jeszcze łatwiejszy wybór idealnej lokalizacji dla Twojego biznesu

  • Retail
  • | February 21st, 2022
image

 

Wybór odpowiedniej lokalizacji może być kluczowym czynnikiem osiągnięcia sukcesu w przypadku takich biznesów jak sklepy, restauracje czy piekarnie. Chcesz wiedzieć, jaki potencjał ma lokal, który masz na oku, zanim w niego zainwestujesz? Odpowiedź poznasz dzięki nowemu narzędziu MapaPieszych.pl, które dostarcza kluczowe informacje o lokalizacji na podstawie danych CitiesAI oraz pozwala na porównanie z pobliską konkurencją.

Nawet odległość 200 metrów może mieć kluczowe znaczenie dla Twojego przychodu!

Bardzo często za lokale znajdujące w bliskiej odległości zapłacimy taki sam czynsz, jednak nie oznacza to, że zarobimy w obu miejscach tyle samo. Różnica jedynie 200 metrów może spowodować nawet kilkukrotnie niższy przychód! Aby pokazać jak duże znaczenie ma dokładne sprawdzenie przyszłej lokalizacji, przedstawimy kilka przykładów miejsc, gdzie niewielkie odległości pomiędzy punktami oznaczają kilkukrotną różnicę w liczbie przechodniów.

1. Aleja Solidarności 125b i Aleja Solidarności 129/131. Odległość – 250 m, różnica w liczbie pieszych w ciągu ostatniego roku w godzinach 6-23 - 396%

Pierwszym przykładem lokalizacji, w której odległość zaledwie 250 metrów istotnie wpływa na poziom ruchu, jest Aleja Solidarności. W godzinach otwarcia sieciowych sklepów spożywczych, tzn. od 6 do 23, różnica w liczbie pieszych przy obu adresach przez ostatni rok wynosiła niemal 400%! Dodatkowo z danych wynika, iż nie tylko w dni robocze Aleja Solidarności 125b cieszy się większym przepływem ludzi. W weekendy widać podobną tendencję, a to może oznaczać, że oprócz lokali takich jak piekarnie czy lokalne sklepiki, gdzie decyzje zakupowe podejmowane są spontanicznie, także restauracje czy kawiarnie będą prosperowały znacznie lepiej pod tym adresem.

* niebieska pinezka to miejsce, dla którego aktualnie wyświetlane są dane

Źródło:  mapapieszych.pl

2. Browarna 6 i Topiel 21. Odległość – 250 m, różnica w liczbie pieszych w ciągu ostatniego roku w godzinach 6-23 - 65%

Kolejny przykład stanowią ulice Browarna i Topiel, które znajdują się w niewielkiej odległości od warszawskich Bulwarów Wiślanych. Wydawać by się mogło, że niewielki dystans dzielący lokale od Wisły i Centrum Nauki Kopernik ze względu na turystyczny charakter obszaru stanowi o podobnym potencjale obu miejsc. Jednak nawet 250 metrów odległości w doborze lokalu usługowego może mieć ogromne znaczenie dla późniejszego rozwoju Twojego biznesu. W pobliżu Browarnej 6 przechodzi rocznie o 65% osób więcej niż przy Topiel 21, a rozbieżność widać przede wszystkim w weekendy, kiedy różnica sięga nawet 81%.

Źródło:  mapapieszych.pl

3. Aleje Jerozolimskie 65/79 i Aleje Jerozolimskie 57. Odległość – 150 m, różnica w liczbie pieszych w ciągu ostatniego roku w godzinach 6-23 - 202%

Ostatnim z przykładów jest jedna z najdłuższych ulic w Warszawie - Aleje Jerozolimskie. Jak widać, nawet ścisłe centrum Warszawy wcale nie musi gwarantować wszędzie tak samo dużego zainteresowania. Również tam odległość zaledwie 150 m wiąże się rocznie z prawie trzykrotnie większą liczbie osób przechodzących w pobliżu jednego z adresów. Z danych wynika, że nie dotyczy to tylko dni roboczych, ale również w weekendy występuje różnica na poziomie 213%.

Nie posiadając danych na temat okolicy i konkurencji w pobliżu interesującego nas miejsca, może się okazać, jak w tym przypadku, że mała odległość wiąże się z nieoptymalnym wydatkiem na czynsz w porównaniu do uzyskiwanych przychodów.

Źródło:  mapapieszych.pl

W CitiesAI dowiesz się jeszcze więcej na temat przyszłej siedziby lokalu

Oprócz ogromnych możliwości, jakie daje przedsiębiorcy MapaPieszych.pl, możesz dodatkowo otrzymać szczegółowy raport dla wybranej lokalizacji oparty o liczne dane zbierane stale przez CitiesAI.

Co da Ci szczegółowy raport o lokalizacji?

Z raportu jesteś dowiesz się, jakie dni tygodnia oraz które godziny generują największy ruch. Zaproponujemy Ci również najkorzystniejsze godziny otwarcia Twojego lokalu, a także pokażemy zmienność miesięczną - czy dane miejsce w lecie cieszy się tak samo wysokim zainteresowaniem jak zimą.

Przykładowy raport dla ulicy Browarnej 6 i Topiel 21
 


 


 

Źródło:  mapapieszych.pl

Z MapaPieszych.pl wiemy już, że ulica Browarna 6 cieszy się dużym przepływem pieszych w weekendy. Ze szczegółowego raportu natomiast, możemy dodatkowo wyciągnąć wniosek, że to przede wszystkim w niedziele można spodziewać się tu największej liczby przechodniów. Dodatkowo jesteśmy w stanie wywnioskować, że lokal przy tej ulicy, w weekendy powinien być otwarty dłużej niż w dni robocze, co zoptymalizuje wydatki na obsługę i powinno zmaksymalizować zysk. Dzięki szczegółowemu raportowi możemy też porównać ze sobą kolejne miesiące. Wyraźnie widać, że w przypadku ulicy Topiel 21 to głównie miesiące letnie generują przepływ ludzi. Browarna 6 natomiast charakteryzuje się mniejszą zmiennością w ciągu roku, a jedynym miesiącem ze znacznym przyrostem pieszych jest październik, co może również mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonowania biznesu.

Przypuszczenia vs. rzeczywistość

Niezależnie od tego, czy zależy nam na lokalu w centrum, nad Wisłą czy w innym miejscu stolicy, nie jesteśmy w stanie stwierdzić intuicyjnie, w której lokalizacji uzyskamy największy przychód. Chociaż największa liczba ludzi potencjalnie może wiązać się z bliskością przystanków ZTM lub skrzyżowań z pasami dla pieszych, jednak czasem może okazać się, że lokal kosztujący tyle samo w innym miejscu da nam jeszcze większy zarobek.

Nasze nowe narzędzie pozwoli szybko i dokładnie sprawdzić otoczenie i dobrać najbardziej opłacalną lokalizację. Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się jeszcze więcej o Twoim przyszłym lokum, możesz poprosić nas o przesłanie szczegółowego raportu poprzez MapaPieszych.pl.

Discover how our data and algorithms can boost your business and advertising

See More

Latest news